بیست و ششمین جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر قره داغ برگزار می شود

تبریز- ایرنا - مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی از برگزاری بیست و ششمین جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر در روز 13 اردیبهشت امسال در منطقه قره‌قیه (هارنا) شهرستان کلیبر خبر داد.

بدر شکوهی روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی این جشنواره، خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره قره‌قیه، به مطالبه عمومی تبدیل شده و ما نیز مصمم به برگزاری این جشنواره هستیم.
وی در عین حال گفت: با توجه به ناپایداری جوی، ملاحظات هواشناسی نیز باید در این زمینه مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد: برگزاری این جشنواره نقش بسزایی در ایجاد نشاط اجتماعی دارد و با توجه به اهمیت این موضوع، همه باید تلاش کنیم تا این جشنواره به نحو شایسته ای برگزار شود.
شکوهی با اشاره به نقش تاثیرگذار برنامه‌های فرهنگی ورزشی در کاهش آسیب‌های اجتماعی، گفت: نشاط اجتماعی حاصل از برگزاری این برنامه‌ها، نسخه اولویت‌دار در مقابله با آسیب‌های اجتماعی است.
وی، جشنواره قره قیه را یک حرکت عظیم فرهنگی و ورزشی در شمال غرب کشور دانست و بر اتخاذ تمهیدات لازم برای تامین امنیت این جشنواره تاکید کرد.
در این نشست که به میزبانی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی برگزار شد، با لحاظ پیش‌بینی‌های هواشناسی، روز جمعه 13 اردیبهشت به عنوان روز برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر در منطقه قره‌قیه شهرستان کلیبر مورد موافقت قرار گرفت.
سال گذشته بیست و پنجمین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر منطقه قره قیه (هارنا)استان آذربایجان شرقی در رشته‌های سوارکاری، طناب کشی، دومیدانی و تیراندازی با کمان در  منطقه قره داغ،  روستای نجف تراکمه بخش آبش احمد شهرستان کلیبر با نمایش نمادین کوچ عشایر منطقه قاراداغ برگزار شد.

 

منبع : ورزش درشهرستان اهر و قاراداغ |بیست و ششمین جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر قره داغ برگزار می شود منبع : |بیست و ششمین جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر قره داغ برگزار می شود
برچسب ها : جشنواره ,فرهن ,ورزشی ,عشایر ,برگزاری ,برگزار ,فرهن ورزشی ,ورزشی عشایر ,جشنواره فرهن ,شهرستان کلیبر ,آذربایجان شرقی ,فرهن ورزشی عشایر